Cieszę się niezmiernie, że powstaje coraz więcej polskich firm myślących w głównej mierze o środowisku naturalnym i ekologii, nie kierujących się zyskiem, korzystających z łatwych i często szkodliwych rozwiązań. To dobry trend, bo jak wiadomo Ziemię mamy jedną i od nas i naszych wyborów zależy jej przyszłość. Zwiększa się również świadomość nas – odbiorców, nie chcemy już kupować kosmetyków testowanych na zwierzętach, z toksycznym składem, zmieniamy plastikowe woreczki na wielorazowe bawełniane torby, wiemy czym jest Fair Trade, preferujemy ekologiczną żywność i ograniczamy lub rezygnujemy z jedzenia mięsa. Ale możliwe, że jeszcze zbyt mało wiemy o przemyśle odzieżowym i jego wpływie na środowisko.

Dzięki firmie Yourflow dowiedziałam się, na przykład że, 1 kg bawełny pochłania około 20 000 l wody, czyli tyle, ile średnio wypija człowiek przez 27 lat! Zatem 1 koszulka to 2700 l wody czyli 3,5-letni zapas wody pitnej dla jednego człowieka! Przemysł odzieżowy odpowiedzialny jest nawet za 35% mikroplastiku, który znajduje się w oceanach. Ryby mylą te cząsteczki z planktonem, którym się żywią. Z kolei my zjadając ryby i owoce morza, nieświadomie przyjmujemy do organizmów mikroplastik. Według najnowszych badań konsumujemy średnio 5 g plastiku tygodniowo – to tak jakby każdy z nas zjadał kartę kredytową! Dlatego najlepiej zacząć bardziej świadomie kupować ubrania dobrej jakości zamiast co sezon wymieniać bawełniane podkoszulki. Wspierać firmy, które produkują ubrania z materiałów recyklingowanych, ponieważ każdy nasz wybór ma znaczenie.

Dziś chciałabym Wam przedstawić polską firmę, produkującą ubrania do jogi z szacunkiem do natury. W trakcie poszukiwań tkaniny idealnej na stroje do jogi twórcy Yourflow – Justyna i Bartek trafili na innowacyjny materiał o nazwie ECONYL®, który posiada certyfikat Global Recycled Standard i Oeko-Tex® Standard 100, gwarantujące odpowiedzialną praktykę społeczną, środowiskową i chemiczną na każdym etapie produkcji materiału. To najwyższej jakości nylon wytwarzany z wyłowionych sieci rybackich i innych odpadów, takich jak na przykład stare dywany, który może być bez końca poddawany dalszemu recyklingowi. Każde 10 000 ton materiału ECONYL® pozwala zaoszczędzić aż 70 000 baryłek ropy naftowej oraz zredukować emisję CO2 o 57 ton! Dzięki temu wpływ jego produkcji na globalne ocieplenie jest nawet o 90% mniejszy w porównaniu z nylonem produkowanym konwencjonalnie. Materiał ten jest przyjemny w dotyku, odporny na mechacenie, oddychający, bardzo komfortowy i zachowuje kształt.

Sama testuje top oraz legginsy w obłędnym kolorze czerwonego wina i muszę przyznać, że jest to jeden z lepszych zestawów do jogi, jakie posiadam. Dopasowuje się idealnie i pracuje z moim ciałem przy czym nie muszę niczego poprawiać w trakcie praktyki ponieważ ubrania są bardzo dobrze skrojone (szczególny plus dla legginsów z wysokim stanem, które nie zsuwają się na biodra). Zestawy są wykonane w najwyższej jakości, płaskie szwy nie obcierają skóry, łączenia są mocne a materiał elastyczny i miękki. Ani top ani legginsy nie mają wszytych metek z informacją o składzie, które mógłby dodatkowo uwierać. Informacje te są nadrukowane w wewnętrznej części ubrań. Jak widać Yourflow pomyślało o wszystkim.

Niespotykany krój topu można nosi na dwa sposoby ponieważ posiada dwie linie dekoltu – z przodu płytsze wycięcie w kwadrat, dzięki czemu biust jest chroniony, z tyłu głębszy owal. Oba kroje wyglądają rewelacyjnie. Dla tych, które wolą podtrzymanie biustu lepszy będzie przód kwadratowy, a dla odważniejszych tradycyjny owal.

Co mnie najbardziej urzeka w wyglądzie tych ubrań to robiący ogromne wrażenie detal w postaci falistego wykończenia zarówno dołu topu jak i nogawek legginsów. Ta bardzo oryginalna fala ma symbolizować jogowy flow i jest również nawiązaniem do nazwy firmy. Flow czyli stan, w jaki wpadamy gdy wykonując jakieś zadanie jesteśmy w to w pełni zaangażowani, zanurzeni w działanie całym sercem i umysłem. To stan przepływu, w którym cały świat przestaje istnieć a cała nasza uwaga poświęcona jest temu, co robimy. Ja doświadczam flow codziennie praktykując jogę, wkładam w to zajęcie całą swoją uwagę i serce i niekiedy łapię się na tym, że zupełnie się zatraciłam, straciłam poczucie czasu.

Świadome i ekologiczne podejście Yourflow na ubraniach się nie kończy. Firma dołożyła wszelkich starań aby opakowania były w pełni wykonane są z materiałów z recyklingu i nie było w śród nich plastiku. Zatem produkty pakowane są w kartonowe pudełka, oklejane papierową taśmą, której nie trzeba zdejmować przed wyrzuceniem do odpowiedniego pojemnika. Z kolei etykiety wysyłkowe, wykonane są z wybielanego bez chloru papieru z recyklingu i przyklejone na ekologiczny klej na bazie wody.

 

Skorzystaj z rabatu -10% na zakupy w Yourflow z kodem jogadlaciebie