Czym jest MALA

MALA służy do medytacji a dokładnie do odliczania mantr podczas medytacji. Jej noszenie na co dzień przypomina o intencji z którą w danej chwili pracujesz. Aby aktywować ochronną energię oraz intencję wystarczy potrzymać ją w dłoniach recytując swoją ofiarną modlitwę. Mala to licznik służący do odliczania ilości wykonanych mantr i innych powtarzalnych praktyk religijnych obecnych w szkołach skupionych wokół buddyzmu i hinduizmu. Mala jest sznurem modlitewnym takim jak różaniec dla chrześcijan.

Każda mantra jest wibracją o określonej częstotliwości, która niesie pewne znaczenie. Niektóre mantry koncentrują się na rozbudzaniu w nas takich wartości jak współczucie, harmonia czy dobroć. Inne mają nam pomóc przezwyciężyć trudności, dodać pewności siebie, otworzyć na zmiany i nowe możliwości.

Mantra OM ma częstotliwość 432 Hz, co jest naturalną częstotliwością dźwięku wszechświata. Ta uznawana za świętą mantra oznacza właśnie dźwięk wszechświata, jest symbolem aktu stworzenia. kliknij i posłuchaj mantry Om.

Sama nazwa mala jest terminem, który w sanskrycie oznacza „wieniec” lub „naszyjnik”. W obecnym okresie przyśpieszonej transformacji duchowej male wykorzystuje się do podnoszenia wibracji poprzez powtarzanie stosownych afirmacji. Mantrowanie jest uważane za najprostszą i prawdopodobnie najwcześniejszą formę medytacji. Powtarzanie mantr pomaga utrzymać skupienie umysłu, przez co stanowi ważny element praktyki medytacyjnej. Na poziomie fizycznym medytacja przy pomocy mantry pomaga w zrelaksowaniu się, sprzyjając tym samym uzdrawianiu.

Koraliki mali przesuwamy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, czyli do siebie, bywają wyjątki, kiedy koraliki mali przesuwany, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Po kolei pracujemy nad rozwinięciem czterech rodzajów aktywności:

  • Uspokajająca – choroby psychiczne i fizyczne, konflikty, szkodliwe wpływy.
  • Pomnażania – długości życia, bogactwa, wglądu, pozytywnych właściwości.
  • Magnetyzowania – przyciągania pomyślnych okoliczności.
  • Niszcząca – wykorzystania przeciwstawnych okoliczności na ścieżce

Do każdej z nich używa się innego sposobu trzymania mali.

  • Aktywność uspokajająca – malę trzymamy kciukiem i palcem wskazującym.
  • Aktywność pomnażająca – malę trzymamy kciukiem i palcem środkowym
  • Aktywność magnetyzująca – malę trzymamy kciukiem i palcem serdecznym
  • Aktywność niszcząca – malę trzymamy kciukiem i małym palcem

Źródła pochodzenia mali nie są do końca znane. Najstarszym zarejestrowanym śladem jest malowidło chińskie, którego powstanie datuje się na IV – VI wiek. Przedstawia ono postać trzymającą malę w dłoni. Niektóre źródła podają, że tradycja używania mali narodziła się w Indiach. Pewne jest to, że znajduje ona zastosowanie zarówno w buddyzmie jak i hinduizmie, osoby związane z rozwojem duchowym wykorzystują ją od setek lat do swojej praktyki.

Najlepiej malę wybrać intuicyjnie, oznacza to, że jest ona dla Ciebie przeznaczona. Można też wybrać malę sugerując się jej kolorem czy użytych w niej kamieni aby wzmacniać pracę nad swoją osobistą intencją. Kamienie mogą mieć różne znaczenie. Mala może być też wykonana ze 108 barwionych nasion (pestek) rudrakshy (mali wąskolistnej) o średnicy ok. 8 mm oraz jednego zwanego stupą. W buddyzmie tybetańskim mala z rudrakszy używana jest do praktyk tantrycznych.

Czy wiesz, dlaczego MALA ma 108 kamieni?

Istnieje wiele wyjaśnień tajemniczej liczby 108 oto kilka z nich:

⚫ 9 i 12: liczby 9 i 12 są uważane za święte, a 9 x 12 = 108

⚫ Czakra Serca: czakry są przecięciami linii energetycznych i 108 linii energii zbiega się tworząc „czakrę serca”

⚫ Czas i uczucie: niektórzy twierdzą, że jest 108 uczuć, 36 związane z przeszłością, 36 związane z chwilą obecną i 36 związane z przyszłością.

⚫ Według tradycji jogicznej w Indiach jest 108 pithów czyli świętych miejsc. Istnieje 108 Upaniszad (tekstów filozoficzno – religijnych) i 108 punktów marma czyli świętych miejsc w ciele.

⚫ Liczby własne: liczby 1, 0 i 8 mają również własne specyficzne znaczenie; 1 dla Boga lub większej prawdy, 0 dla pustki lub kompletności w praktyce duchowej, a 8 dla nieskończoności lub wieczności

⚫ 8 dodatkowych kulek: 100 recytacji mantry liczone są jako ukończone, a pozostałe 8 to miejsce na błędy i pomyłki.

Spotyka się również mniejsze tj. 54, 27, 21. Dwie ostatnie są przeznaczone do noszenia na nadgarstkach.

Podobno mala wystawiana na widok publiczny ma mniejszą moc i powinno się ją nosić pod ubraniem, a na widok wystawiać tylko wówczas gdy otaczają nas serdeczni ludzie i jesteśmy w spokojnym środowisku z dobrymi wibracjami.

Czy wiesz, że jeśli Twoja mala pęknie, oznacza to przełom na ścieżce duchowej. Może to oznaczać, że zamierzony cel został osiągnięty i nadszedł czas aby pracować z inną intencją. Możesz naprawić zerwaną malę i urozmaicić ją nowymi kamieniami.

Moja MALA zrobiona jest z 3 rodzajów kamieni:

Akwamaryn

Akwamaryn nazywany jest „kamieniem odwagi”. Dodaje odwagi ludziom, którzy mają trudności ze szczerym wyrażaniem emocji, uczuć, myśli oraz z asertywnością. Oddziałuje na centrum komunikacji i relacji międzyludzkich.
Energia Akwamarynu pomaga także w płynnym wyrażaniu myśli i uczuć, co ma duży wpływ na pozytywne kontakty z otoczeniem i trwałe relacje z innymi ludźmi. U niektórych ludzi Akwamaryn może zwiększyć samorefleksję oraz zdolność do spostrzeżenia tego, że wszystkie wydarzenia mają swój sens lub prowadzą do jakiegoś celu. Spontaniczność, otwarcie na innych, poczucie wolności wpłyną na osiągnięcie upragnionego przez nas stanu zwykłego szczęścia.

Akwamaryn jest dobrym kamieniem dla ludzi przeciążonych obowiązkami, przytłoczonych odpowiedzialnością i stresem. Szczególnie pomocny dla osób pracujących na stanowiskach, gdzie wymagana jest wciąż nowa wiedza i przyswajanie dużej ilości informacji. Niezawodny dla osób często wygłaszających publiczne prezentacje, przemowy, prowadzących szkolenia. Energia akwamarynu pomaga w doprowadzeniu do końca wszelkich niedokończonych spraw, zadań i projektów.

Marmur

Ma działanie ochronne dla osób, które go noszą – również w związku z tym, że stają się bardziej czujne i zaczynają myśleć bardziej realistycznie, dzięki temu na przykład nie są aż tak podatne na wpływy i manipulację innych osób, przewidzenia czy projekcje. Marmur pozwala nam podejść do spraw, których od dawna nie umiemy rozwiązać z nową energią, Czasem pozwala nam na rozwiązanie problemów w sposób kreatywny, którego wcześniej nie braliśmy pod uwagę.

Jadeit

Święty kamień władzy, długowieczności i mądrości – tak w krótki sposób można by podsumować podsumować ten kamień. Wierzy się, że jadeit jest przede wszystkim amuletem przeciwko złej energii, złym czarom i urokom. Pomaga odnaleźć właścicielowi odpowiednią drogę, dodaje siły i pewności siebie. Szczególnie polecany jest osobom cierpiącym na depresję, ponieważ poprawia nastrój, zapewnia szczęście i odgania złe myśli. Równoważy cały organizm, przywraca harmonię, odpręża nerwy. Jest również kamieniem rodzinnym. Jego ważną magiczną cechą jest łagodzenie konfliktów międzypokoleniowych. Wspiera spokojne życie, bez gniewu i negatywnych emocji.

Male kamienne możemy czyścić czystą wodą, ładujemy je w słoneczny dzień lub podczas pełni księżyca, chłonie ona energię słońca lub księżyca.

Uważa się, że mala dla osób nią obdarowanych stanowi wyraz serdeczności i dobrych myśli.

Pamiętaj, że to my nadajemy znaczenie przedmiotom, których używamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.