Czym właściwie są kosmetyki naturalne?

Kosmetyk naturalny to taki, który zgodnie z wytycznymi, zawiera w swoim składzie składniki głównie pochodzenia roślinnego, mineralnego oraz zwierzęcego (tylko jeśli proces pozyskiwania jest przeprowadzany na nich, bez szkody na zwierzętach). Nie powinien zawierać w swoim składzie żadnych substancji syntetycznych. Zdarza się, że niektóre organizacje, które nadają certyfikaty produktom, dopuszczają takie substancje, w ilości nie większej niż 5%. Naturalne kosmetyki, są zdecydowanie lepiej wchłaniane oraz przyswajane przez naszą skórę. W delikatny sposób odżywiają ją i regenerują.

Jak wybierać kosmetyki w sklepie internetowym?

Korzystam ze sprawdzonych stron internetowych. Polecam sklep ruah.store

Sklep jest przejrzysty, dzięki temu bez problemu można znaleźć swoją ulubioną markę. Jest tu duży wybór kosmetyków, znanych i cieszących się uznaniem marek kosmetycznych i nie tylko. Znajdziecie tam moje ulubione marki: Hagi, I WANT YOU NAKED, Chic Chiq, Grums, D’ Alchemy, Creamy. Dziś będzie kilka słów o moich lubionych markach.


Marka Chic Chiq została założona przez małżeństwo polsko – indyjskie: Patrycja i Amol Rotithor. Firma powstała we Francji, jednak sam koncept w Tokyo. Patrycja – większość swojego życia mieszkała w Hong Kongu, a następnie przeprowadziła się do Tokyo, gdzie mieszkała już razem z mężem Amolem. To właśnie w Hong Kongu poznała Ajurwedę, zaczęła ją studiować i pogłębiać ajurwedyjski styl życia, w chwili obecnej jest promotorem Ajurwedy. CHIC CHIQ to mała manufaktura produkująca w małych partiach, kierująca się filozofią less waste.

Bardzo lubię i polecam maseczki typu peel of  tej firmy. Maseczka Soirée z płatkami bławatka koi i tonizuje, jest inspirowana 5 tysięczną Ajurwedyjską tradycją najstarszego kosmetyku na świecie. Zmieszane płatki pokrzywy, bławatka i kwiatów malwy, sprawiają, że maseczka koi, nawilża i tonizuje, posiada właściwości przeciwzapalne. Maska jest odpowiednia dla każdego typu skóry ze szczególnym uwzględnieniem skóry suchej typu Vata dosza oraz wrażliwej/mieszanej Pitta dosza.

Odmładzająca maseczka ’a la Rose jest odpowiednia dla wszystkich typów cery ze specjalnym przeznaczeniem dla skóry suchej typu Vata dosza i wrażliwej skóry Pitta dosza – zawartość płatków róży Damasceńskiej, dzięki jej nawilżającym właściwościom balansuje Vata i Pitta doszę. Trehaloza – naturalny roślinny cukier, zatrzymuje wilgoć głęboko w skórze i pomaga w redukcji pierwszych oznak starzenia się skóry. Maseczka pozostawia skórę odświeżoną.

Grums to duńska marka kosmetyków naturalnych, której receptury bazują na doskonałej jakości składników odżywczych, bez użycia syntetycznych barwników czy zapachów, w 100% bez alergenów. W każdym produkcie tej niezwykłej marki znajdziesz organiczną kawę, która jest odzyskiwana z zaprzyjaźnionych duńskich kawiarni. Polecam peeling do twarzy i rewelacyjny krem nawilżający ten marki.


I WANT YOU NAKED historia powstania marki to historia miłosna! Założycielka marki Aline to prawdziwa miłośniczka natury, ekologii i rozwiązań zrównoważonych środowiskowych i to widać w każdym produkcie Jej marki. I WANT YOU NAKED aż kipią od kwiatów, ziół i soli. W recepturach I WANT YOU NAKED połączono czyste, naturalne składniki, które są optymalnie dopasowane do potrzeb skóry. Formuły kosmetyków wspomagają naturalną regenerację, odnowę komórkową i chronią przed szkodliwymi wpływami środowiska. Dzięki bogatym olejkom eterycznym i ekstraktom ziołowym oraz aktywnym składnikom, produkty tej marki motywują i inspirują do działania; pozwalają uzupełnić energię lub zrelaksować się w przyjemny sposób.

 

HAGI to marka stworzona przez mamę – chemika/kosmetologa, która zaczęła przygodę z naturalnymi kosmetykami od zbierania i suszenia ziół oraz robienia ekstraktów: wodnych i olejowych. Firmę buduje i prowadzi wraz z dwoma córkami. W zespole HAGI pracują kosmetolodzy, chemicy, specjaliści ds. jakości, zapachów i bezpieczeństwa kosmetyków oraz kilka artystycznych dusz z głowami pełnymi pomysłów. Wszystkie produkty powstające w Hagi są wytwarzane zgodnie z wymogami firm certyfikujących kosmetyki naturalne i organiczne.


Creamy to polsko-haitańska marka kosmetyków naturalnych założona w Polsce. Założycielką Creamy jest Zofia Pinchinat-Witucka – polka o korzeniach karaibskich, która od lat stara się zbliżyć swoje dwie ojczyzny w ramach prowadzonej Fundacji Polska-Haiti, m.in. poprzez działania na rzecz budowy szkoły w Jacmel zniszczonej podczas trzęsienia ziemi. Po kilku latach przebywania na wyspach karaibskich Zofia poznała niezwykłe właściwości moringi – drzewa „długowieczności” i pozyskiwanego z niego oleju moringa, który jest niezwykle bogaty w składniki odżywcze. Postanowiła podzielić się z Polkami swoim doświadczeniem i stworzyła markę kosmetyczną Creamy.

-10% na wszystko z kodem: JOGADLACIEBIE10