Zapraszam Was na pierwszy, organizowany przez Joga dla ciebie kobiecy wyjazd offline z jogą i z jogą hormonalną, którego gościem specjalnym będzie Lidia Machaj.

Serdecznie zapraszam wszystkie chętne, które chcą na kilka dni wylogować się ze świata i spędzić przyjemny czas z jogą, medytacją, wegetariańską kuchnią, w świetnym towarzystwie, w otoczeniu przyrody Beskidu Niskiego, w agroturystyce Swystowy Sad, która zachwyci Was niepowtarzalnym klimatem.

Będzie wiele atrakcji, program jest wypełniony ciekawymi wydarzeniami, które z pewnością zachęcą te z Was, które chcą dowiedzieć się więcej o sobie i spróbować czegoś nowego, poznać jogę hormonalną jako narzędzie do pracy ze swoim ciałem, uczestniczyć w koncercie mis i po prostu poświęcić te kilka dni z uważnością na siebie.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Termin: 5 – 8 listopada 2020
Miejsce: Swystowy Sad, Ropki w Beskidzie Niskim
Koszt: 800,00 zł
Ilość miejsc: 15

HARMONOGRAM

5 listopada
13:00 – 15:00 Przyjazd i zakwaterowanie
15:30 – 16:30 Przywitanie, zapoznanie, omówienie programu wyjazdu
17:00 – Posiłek – zupa
18:00 – 19:00 Praktyka jogi prowadzona przez Monikę Boratyn
19:30 Kolacja / ognisko

6 listopada
8:00 – 9:15 Poranna sesja – rozgrzewki energetyczne, Bandhy – zamki i pranajamy – ćwiczenia oddechowe. Surja Namaskar wersja ze śpiewem. Prowadzenie Lidia Machaj
9:30 Śniadanie
10:30 Praktyka jogi prowadzona przez Monikę Boratyn
12:00 Obiad
13:00 – 15:30  Czas wolny, sjesta, wycieczka po okolicy
16.30 – 18.00 Joga hormonalna – wprowadzenie. Wykład Lidii Machaj
18:00 Kolacja
19:00 Medytacja i koncert mis

7 listopada
8:00 – 9:15 Poranna sesja – rozgrzewki energetyczne, Bandhy – zamki i pranajamy – ćwiczenia oddechowe. Surja Namaskar wersja ze śpiewem. Prowadzenie Lidia Machaj
9:30 śniadanie
10:30 – 11:00 Warsztat tańca hula /taniec Fregaty. Prowadzenie Lidia Machaj
12:00 Obiad
13:00 – 16:30 Czas wolny, sjesta
16.30 – 17:00 Praktyka jogi prowadzona przez Monikę Boratyn
18:00 Kolacja
19:00 Chandra Namaskar, czyli seria asan regenerujących, relaks i wizualizacja.

8 listopada
8:00 – 9:15 Poranna sesja – rozgrzewki energetyczne, Bandhy – zamki i pranajamy – ćwiczenia oddechowe. Surja Namaskar wersja ze śpiewem. Prowadzenie Lidia Machaj
9:30 Śniadanie
10:30-11:30 Praktyka jogi prowadzona przez Monikę Boratyn
12:00 Obiad
13:00 Zakończenie

Plan pobytu może ulec niewielkim zmianom

MIEJSCE
Są na świecie takie miejsca, z których nie chce się wyjeżdżać, w których jest lepiej niż w domu, w którym czujemy, że to nasze miejsce na Ziemi, że nasze serce jest tu spokojne a czas się zatrzymał.  Swystowy Sad w Ropkach jest właśnie takim miejscem. To agroturystyka w Beskidzie Niskim, gdzie do najbliższej większego miasta (Wysowa Zdrój) jest około 5 km. Malowniczo położona, otoczona starym sadem owocowym, blisko jest las, strumyki, łąki, mnóstwo przestrzeni i ścieżek spacerowych. Nie ma w pobliżu drogi, jest spokój i cisza, bliskość natury i wspaniały krajobraz. Nie ma także zasięgu sieci komórkowych.

Agroturystykę tworzą przeniesione z okolicznych wsi dwa drewniane domki z bali. Drewniana architektura jest charakterystyczna dla tych okolic. Pokoje w obu domach są urządzone w prostym, wiejskim stylu, każdy wyposażony jest w łazienkę z prysznicem. W dużym domu jest duża jadalnia, która jest też salonem, świetlicą, miejscem gdzie można posiedzieć przed kominkiem, porozmawiać, pograć w gry planszowe.

Za niesamowity klimat Swystowego Sadu odpowiedzialna jest jego gospodynipani Grażyna Betlej-Furman, otwarta i ciepła, zawsze skora do pomocy. To Ona również zajmuje się kuchnią i to z wielką pasją. Swystowy Sad słynie ze przepysznej, doskonałej kuchni, która jest w 100% wegetariańska, naturalna i lokalna.

Więcej o Swystowym Sadzie  www   Instagram  Facebook

PRZESTRZEŃ DO PRAKTYKI
Pachnąca nowością sala do praktyki znajduje się w nowo powstałym (w tym roku) budynku, który został stworzony z myślą o takich aktywnościach jak wspólna praktyka jogi. To przytulne a zarazem przestronne miejsce, w całości wyłożone drewnem, w którym praktyka jest czystą przyjemnością. A po zajęciach można spędzić miło czas, porozmawiać, zrelaksować się na drewnianym tarasie przed budynkiem.

PROWADZĄCY
Monika Boratyn

Instruktorka Hatha Joga oraz Aerial jogi. Dziewczyna pełna pasji, zarażająca pozytywnym nastawieniem do świata i ludzi a także miłością do jogi, zawsze uśmiechnięta. Jej przygoda z jogą zaczęła się przypadkowo gdy podczas pierwszego roku studiów musiała wybrać zajęcia fizyczne – wybrała jogę i od tego momentu wiedziała, że będzie to pasja na całe życie. Lubi aktywnie spędzać czas w otoczeniu przyrody, długie spacery, wędkarskie wyprawy, kitesurfing oraz podróże bliższe i dalsze.

Lidia W. Machaj

Dziennikarka, nauczycielka akademicka, jogini, prekursorka jogi hormonalnej, badaczka starych systemów zdrowotnych, między innymi Ajurwedy, medycyny chińskiej, hawajskiej praca z ciałem. Prezeska Stowarzyszenia Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej Cztery Pory Życia.


NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA

Dla kogo jest ten wyjazd?
Dla każdego, kto chce odpocząć, wyciszyć się, kto potrzebuje cyfrowego detoksu, ale także chce przeżyć coś nowego, dowiedzieć się czym jest joga hormonalna i jak może ona pomóc w dolegliwościach ciała, czym jest  i jak wygląda taniec Hula. Dla tych, którzy potrzebują chwili (dłuższej chwili) dla siebie, bez codziennych obowiązków, terminów, zobowiązań, z przestrzenią dla siebie i swoich myśli.
Dla praktykujących od dawna oraz dla początkujących, a nawet tych, którzy jeszcze nigdy nie stali na macie – pierwsze asany pod czujnym okiem instruktorki to doskonały początek wspaniałej przygody.

Czy mogę uczestniczyć w wyjeździe jeśli jestem początkująca?
Oczywiście, że tak! Program zajęć będzie tak skonstruowany aby każdy uczestnik mógł skorzystać. Dzięki niewielkiej grupie prowadzące będą mogły zwracać uwagę na każdego ćwiczącego i w razie potrzeby korygować.

Ćwiczę jogę od dłuższego czasu, czy ten wyjazd jest dla mnie?
Jak najbardziej! Oprócz praktyki jogi będziesz mogła również wziąć udział w prowadzonych medytacjach, koncercie mis oraz wykładzie na temat jogi hormonalnej. Obecność dwóch doświadczonych instruktorek jogi da Ci możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy lub zadania pytań, na które szukałaś odpowiedzi. Brak zasięgu w tej okolicy da Ci wytchnienie od elektroniki, będziesz miała więcej czasu na odpoczynek i relaks, które na pewno docenisz. Wspaniała okolica, piękna przyroda i przyjaźni ludzie to dodatkowy atut tego wyjazdu.

Nie ma zasięgu? A jeśli będę nagle musiała skontaktować się z bliskimi?
Bez obaw, na miejscu jest telefon działający przez WiFi.

Czy muszę przywieźć ze sobą matę oraz inny sprzęt do praktyki?
Jeśli posiadasz własny sprzęt i wolisz na nim ćwiczyć to oczywiście możesz go wziąć z sobą, ale na miejscu zapewniamy maty, bolstery, koce, kostki i paski.

Co jeszcze z sobą zabrać ?
Przede wszystkim wygodne ubranie, w którym dobrze się czujesz. Zważ, że będzie to początek października więc dostosuj ubrania do pogody. Mogą przydać się czapki, chusty a nawet rękawiczki – Ropki są w górach, a tam temperatura może być niższa niż w mieście. Zapewnij sobie komfort. Jeśli lubisz spacery to zabierz odpowiednie buty, kijki do nordic walkingu. Możliwe, że nie będziesz chciała ćwiczyć w tym samym ubraniu, w których chodzisz w ciągu dnia więc zabierz również oddzielny strój do ćwiczeń (legginsy i koszulka w zupełności wystarczą).

Jak dostanę się na miejsce?
Dojazd we własnym zakresie [ link do mapy ]
Przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziecie docierać na miejsce, to pomożemy Wam się wzajemnie skomunikować aby dojechać wspólnie i podzielić koszty przejazdu.

ZAPISY I INFORMACJE

Zadatek w wysokości 300 zł proszę wpłacić na konto
86 1050 1214 1000 0097 3077 1616
z dopiskiem „Joga offline Ropki”
Reszta w gotówce na miejscu.
Zadatek jest bezzwrotny.

Zapisy: przez formularz Google [ link do formularza ]
telefonicznie 506 379 229
lub mailowo  monika.boratyn.joga@gmail.com


GALERIA ZDJĘĆ