Znasz firmę Freeme Yoga? Jeśli nie to warto ją poznać.
Jest to jedyna polska marka, która produkuje ekologiczne ubrania sportowe i maty do jogi z miłości do Matki Ziemi. Produkty Freeme powstają z pasją i dbałością o detale. Wszystkie grafiki projektują polscy artyści, absolwenci ASP, miłośnicy jogi, medytacji i życia mindfulness. To pierwsza w Polsce marka sportowa, która wprowadziła legginsy wyprodukowane z plastikowych butelek. Funkcjonalna techniczna odzież, nadal oddychająca, szybkoschnąca a przy tym przyjazna dla środowiska. Dbaj o swoją planetę i wybieraj produkty z recyklingu.

Razem możemy zmienić świat!

Tkaniny z recyklingu
Czy wiesz, że podczas produkcji tkanin i włókien z recyklingu zużywa się mniejsze ilości wody i energii? W procesie recyclingu zużywamy mniej zasobów naturalnych i generujemy mniej odpadów. Dzięki temu produkując nasze legginsy i topy zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko.

 

Polyester z recyklingu
Recyclowany poliester produkowany jest z używanych plastikowych butelek, przeznaczonych do recyklingu. Wykorzystując tego rodzaju włókna redukujemy odpady z tworzyw sztucznych, dając im szansę na nowe życie.

Jak to się robi?
1. Zebrane butelki PET są sterylizowane, suszone i kruszone na małe wióry.
2. Wióry są ogrzewane i przepuszczono przez dyszę przędzalniczą w celu utworzenia ciągów przędzy.
3. Ciąg przędzy jest nawijany na szpule.
4. Włókno jest przepuszczane przez maszynę do zagniatania w celu wytworzenia puszystej wełnianej tekstury.
5. Przędza jest następnie belowana, farbowana i dziana w tkaninę poliestrową.

Korek
Korek jest w 100% naturalnym, odnawialnym, nadającym się do recyklingu i biodegradowalnym materiałem. Jest zbierany w procesie przyjaznym dla środowiska.
Produkcja korka jest uważana za ekologiczną, ze względu na fakt, że drzewo nie jest ścinane, usuwana jest tylko kora. Drzewo nadal żyje i rośnie. Zwykle żyje około 300 lat.

 
Naturalny kauczuk
Naturalny kauczuk uzyskany w zrównoważonym rolnictwie. Jest w 100% biodegradowalny.

Pakowanie
Less is more. Uwielbiamy pakować, ale nie lubimy marnować. W naszym procesie pakowania zredukowaliśmy materiały do minimum.

KARTONOWE PUDEŁKA – 100% papier z recyklingu & 100% nadający się do dalszego recyklingu
ETYKIETY – 100% papier z recyklingu & 100% nadający się do dalszego recyklingu.

 

Z przyjemnością chcę Was poinformować, że zostałam ambasadorką marki, a ubrania i maty Freeme Yoga możecie kupić stacjonarnie w Katowicach w Oazie Szczęścia, ul. Bażantów 6c (budynek Bażantowo Cube). www.oazaszczescia.pl

Fot. Monika Mraczek www.mraczekphoto.com